tanie loty do Paryża
TANIE LOTY DO PARYŻA
Bilety lotnicze do Paryża. Tanie loty.
 
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna

Paryż - ciekawostki

Paryż jest często nazywany najpiękniejszym miastem na świecie, kulturalną stolicą Europy i świata, czy też miastem zakochanych. Każde z przydomków jest prawdziwe. W Paryżu znajduje się mnóstwo znanych budowli i miejsc, a każda uliczka tego miasta posiada specyficzny urok, który jest kwintesencją całej Francji. 

 Mieszkańcy Paryża niechętnie podchodzą do architektonicznych nowinek. Dlatego zbudowano dzielnicę La Defense, gdzie umieszczono wszystkie wieżowce. Jest ona utrzymana w stylu bardzo nowoczesnym, wręcz futurystycznym. Dzielnica posiada jednak mroczną stronę- jej mieszkańcy często popełniają samobójstwa. Często przyczyną są niepowodzenia biznesowe. Z dezaprobatą spotkała się również budowa piramidy w Luwrze, Centrum Pompidou lub Wieży Eiffla.

Miasto posiada umowną oś, zwaną Axe Historique, mierzącą około dziesięciu kilometrów, na której umieszczone są najważniejsze zabytki Paryża- Luwr, Pola Elizejskie, Łuk Triumfalny czy Grande Arche. 

Zagraniczni turyści często mają tak zwany „syndrom paryski”. Po przybyciu na miejsce, czy to w oparciu o wykorzystanie własnego środka transportu czy też oferty przewoźniczej proponującej tanie loty i zetknięciu się z szarą, francuską rzeczywistością, rozwiewają się ich wyobrażenia o mieście wręcz baśniowym. Efekt potęguje zmęczenie podróżą oraz bariera językowa. Na szczęście po kilkunastu godzinach te uczucie przemija, pozwalając w pełni cieszyć się niepowtarzalnym urokiem tego miasta. Urokami widocznymi zarówno na powierzchni jak i tymi skrywającymi się nieco pod nią. Paryż, bowiem jest miastem skrywającym pod sobą sieć tuneli i pomieszczeń. Jednym z nich jest  „Grobowiec Gilberta” i Krypta Męki Pańskiej zwana także Rotundą Piszczeli.
Stolica Francji często pojawia się w filmach. Najbardziej znane z nich to: „Zakochany Paryż”, czyli opowieść o paru historiach miłosnych, dziejących się właśnie w mieście zakochanych, „Kod da Vinci”- kinowy hit, mówiący o tajemnicach chrześcijaństwa, urocza komedia romantyczna „Amelia” czy musical Moulin Rouge, opowiadający o najsłynniejszym i wywołującym najwięcej skandali klubie nocnym w Paryżu. 

W Paryżu znajduje się wiele cmentarzy, na których pochowano sławnych ludzi. Najsławniejszym z nich jest Père-Lachaise, gdzie można zobaczyć nagrobki między innymi Marii Callas, Jima Morrisona, Édith Piaf, Marcela Prousta, Oscara Wilde czy Fryderyka Chopina. 

Wszyscy Paryżanie są jedną zwartą społecznością, o podobnych manierach, zachowaniu, przyzwyczajeniach i wyglądzie. Większość Paryżanek nosi się na czarno, a na usta kładzie czerwoną szminkę. Jest to specyficzny dress-code. Mężczyźni często noszą berety, które są najbardziej znanym elementem francuskiej mody. Prawie każdy mieszkaniec stolicy na śniadanie raczy się cappuccino i croissantem, z masełkiem lub z czekoladą. 

Warto przekonać się na własne oczy, czy Paryż naprawdę jest tak piękny i skorzystać z wyjątkowo atrakcyjnej oferty, jaką są tanie loty do Paryża. Któż z nas, bowiem nie chciałby zagubić się na trochę wśród wąskich uliczek i poznać prawdziwą, ukrytą duszę tego miasta? 
Tanie loty do Paryża
najniższe ceny biletów lotniczych