tanie loty do Paryża
TANIE LOTY DO PARYŻA
Bilety lotnicze do Paryża. Tanie loty.
 
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna

Paryż

Paryż to stolica Francji, rozciąga się nad Sekwaną, zwaną w rodowitym języku La Seine. Dla Francji Paryż jest istotny pod każdym możliwym względem, zarówno politycznie, ekonomicznie, produkcyjnie, kulturalnie, edukacyjnie, jak i oczywiście turystycznie.

Spokojnie można się pokusić o nazwanie Paryża stolicą kulturalną Europy. Klasa, styl i tajemniczość, jaką owiane jest to klimatyczne miasto, przyciąga doń turystów z całego świata. I nie ma w tym nic dziwnego.

Szukając drugiego miasta na świecie, w którym panuje tak niecodzienna atmosfera, możemy odnaleźć jedynie namiastki tego, co znajdziemy tu, w Paryżu. Przepych i przesadzona wręcz elegancja, łączy się z ulicznym stylem (paradoksalnie, bardzo starannie zaplanowanym i bardzo dalekim od niechlujstwa) luzu i pozornego przypadku. Ludzie, na pierwszy rzut oka zainteresowani tylko sobą, dbają bardzo o to, jak są widziani – zwracają także uwagę na innych, obserwując i szukając nowych inspiracji.

Mówi się, że Paryżanie nie są specjalnie gościnni. Mija się to jednak z prawdą. Owszem, próżno szukać w nich słowiańskich otwartych ramion, jednak ich zdystansowanie wynika z niczego innego, jak tylko z ostrożności. Wystarczy kilka chwil rozmowy i przekonujemy się, że ich mentalność jest nam znacznie bliższa, niż można się było spodziewać. Na twarzach pojawia się szczery uśmiech i zyskujemy nowego przyjaciela.

Wspomniana kontrastowość odbija się w codziennym stylu bycia. Obok najdroższych, ekskluzywnych restauracji, w których wielu z nas nie miałoby nawet pojęcia, po który zestaw sztućców sięgnąć w pierwszej kolejności, codziennym widokiem jest rozłożony na trawie koc w kratę, na którym mieszkańcy, przeplatając się z turystami jedzą śniadanie, a w menu obowiązkowo znajduje się pachnąca bagietka i jeden z wielu wyśmienitych gatunków sera.
Połączenie prostoty z klasycznym, salonowym drylem pasuje do Paryża doskonale. Ten mix wpisał się w krajobraz miasta tak mocno, iż trudno sobie wyobrazić Paryż bez niego.

W Paryżu szczególne miejsce zajmuje kultura, sztuka, moda i dobry smak. Największe markowe domy mody i projektanci prześcigają się o zaszczytne miejsca w sercach Paryżan. To tu moda nabiera rozpędu, aby powędrować w świat, dyktując trendy i „modowe obyczaje”. W Paryżu nie wypada nie wiedzieć nic o modzie.

Kultura i sztuka wcale nie są tu mniej istotne, muzea, galerie, wystawy i prestiżowe imprezy z nimi związane, to także miejsca, w których ‘dobrze się pokazać’. Na ulicach Paryża spotkamy znanych z całego świata.

Paryż(tanie bilety lotnicze) jest miejscem, na kanwie którego powstała ogromna ilość rozmaitych dzieł – muzycznych, filmowych i literackich. Do paryskich ulic, bruków, kawiarni i mieszkańców nawiązują książki, opery, szlagiery muzyczne, czy ekranizacje współczesnej (i nie tylko) kinematografii.

Trudno przenieść czar tego miasta na ‘papier’, bezwzględnie i koniecznie, trzeba go poczuć, zobaczyć i dotknąć. Z dużym prawdopodobieństwem, po wielokroć – kto bowiem raz odwiedzi Paryż, pragnie tam wrócić przy pierwszej okazji…

Tanie loty do Paryża
najniższe ceny biletów lotniczych