tanie loty do Paryża
TANIE LOTY DO PARYŻA
Bilety lotnicze do Paryża. Tanie loty.
 
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna

Zwiedzanie Paryża

Jak na miasto europejskie przystało, Paryż przywita nas rozmaitymi atrakcjami. Począwszy od zabytków z różnych epok, poprzez oszałamiającą architekturę, muzea i galerie, na rozrywkach w postaci restauracji, barów i kawiarni skończywszy.

Mówiąc o zwiedzaniu Paryża(zobacz tanie loty z Ryanair), zaszczytne miejsce na czele przyznać należy oczywiście wieży Eiffla. Ten znany na całym świecie symbol zarówno Paryża, jak i całej Francji ozdabia miasto od 1889 roku. Wówczas powstawała, jako prezentacja możliwości inżynierów na Wystawie Światowej. Dziś ażurowe dzieło jest nieodłącznym elementem miasta i przyciąga do siebie wciąż tak samo wielkie tłumy.
Zwiedzając wieżę Eiffla, warto przysiąść na jednym z trawników, które znajdziemy w pobliżu i poczuć klimat, który tam panuje…

Wspominając o architektonicznych cudach, nie sposób nie zatrzymać się obok Katedry Notre-Dame, gotyckiej piękności z XIII wieku. Przyciąga onieśmielone jej urokiem spojrzenia, zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem, kiedy to jej klimat nabiera tajemniczości i przywodzi na myśl skojarzenie z Dzwonnikiem z Notre Dame Victora Hugo.

Na tym nie kończy się lista obowiązkowych punktów zwiedzania miasta. Idąc tym tropem dalej, trafiamy na Łuk Triumfalny, piękny pomnik na Pl. Charles’a de Gaull’a. To także (jeden z wielu) architektonicznych symboli Paryża na świecie.

Mówiąc o sławetnych budynkach wspomnimy jeszcze o Panteonie, który skrywa w sobie bogatą historię i jest miejscem spoczynku najważniejszych dla Francji. Grobowce, które znajdziemy we wnętrzach Panteonu to między innymi grobowiec J.J. Rousseau, Victora Hugo, małżonków Curie, czy Woltera.

Zabytków miasto posiada znacznie więcej, lista mogłaby być bardzo długa. Wspomnimy jeszcze o wzgórzu Montmartre, Sorbonie, Bazylice Sacre Coeur, czy kaplicy pałacowej. To jednak nie wyczerpuje nawet połowy tego, co Paryż ma do zaoferowania zwiedzającym.

Obok uroków architektury i historii, czeka na nas wiele oszałamiających muzeów – jak choćby Luwr, czy Centre Georges Pompidou.
Oprócz tego, warto także zwrócić uwagę na dzielnicę artystów – Montmartre, sławne Pola Elizejskie, czy ‘szklaną’ La Defense.
Pamiętajmy także o parkach, w których o każdej porze dnia i wieczora spotkamy mnóstwo ludzi – spacerujących, jedzących, czy czytających książkę; dzielnicach zakupowych, w których przepych sklepowych witryn powala na kolana nawet najbardziej wymagających klientów i w końcu – o barach, kawiarniach i restauracjach, z których każda ma niepowtarzalny klimat. W okresie letnim na ulicach kawiarnie wystawiają stoliki, gdzie w pozornym gwarze możemy wypić filiżankę pysznej kawy w iście światowym stylu.

Paryż to ogromne bogactwo turystyczne, to miejsce, w którym weekend to zdecydowanie zbyt mało. Aby nie skazywać się na uczucie niedosytu, które z pewnością towarzyszyć będzie tym, którzy na zwiedzanie Paryża zaplanują zbyt krótki okres, załóżmy z góry kilka dni intensywnych doznań, długich spacerów i chłońmy to miasto każdym porem ciała, warto.

Tanie loty do Paryża
najniższe ceny biletów lotniczych

tanie bilety lotnicze z Polski